HST

HST

DRZWI PODNOSZONO-PRZESUWNE HSTdrzwi-podnoszono-przesuwne-hst.1_tdrzwi-podnoszono-przesuwne-hst_t

  • Energooszczędny próg bez barier
  • Pewna, komfortowa i łatwa obsługa skrzydeł o ciężarze nawet do 400 kg
  • Seryjnie montowana mikrowentylacja sterowana klamką
  • System bezpieczeństwa – łatwy do rozbudowania nawet dla klasy WK2

Decydując się na zakup drzwi podnoszono-przesuwnych HST, zyskujemy możliwość przesuwania skrzydeł w jednej płaszczyźnie. Samo Skrzydło drzwiowe podczas przesuwania jest lekko uniesione, co ogranicza tarcie pomiędzy progiem a uszczelkami. Takie drzwi wyposażone są w niski próg aluminiowy, który zwiększa komfort użytkowania. Co więcej – taki typ drzwi przesuwnych pozwala na wykonanie w jednej ramie konstrukcji o szerokości nawet do 6 mb. 

Nie sposób wymienić wszystkich zalet drzwi przesuwnych. Przede wszystkim są one doskonałym sposobem na płynne połączenie tarasu, balkonu czy werandy z wnętrzem domu, a także na rozświetlenie pomieszczeń. Duże przeszklenia to również dobra metoda na poprawę komfortu termicznego budynku – w końcu nie od dziś wiadomo, że im większy udział procentowy szyby w oknie czy drzwiach, tym lepszy współczynnik przenikalności cieplnej całej konstrukcji. Co więcej, nowoczesne okucia są proste i ciche w obsłudze, a przy tym niezwykle funkcjonalne. Dzięki możliwości wyposażenia ich w grzybki antywłamaniowe i wzmocnione szyby mogą być wykonywane również w wersji antywłamaniowej.

Klimat na życzenie

Taka potężna szklana powierzchnia kreuje niepowtarzalny klimat w pomieszczeniu i jest bardzo estetyczna. Okucie HST w pozycji zamkniętej cechuje się dużą szczelnością, natomiast w pozycji otwartej umożliwia dopasowanie szerokości otwarcia skrzydła do aktualnych potrzeb.

Niewielki wysiłek, duży efekt

Niewielka wysokość progu w tym rozwiązaniu – 19mm – umożliwia swobodne przejście z zewnątrz do wewnątrz pomieszczenia. Próg ten nie stanowi bariery, nawet w przypadku osób niepełnosprawnych

Mniejsza strata energii, większy komfort

Niski, estetyczny próg HST ma jeszcze jedną zaletę nie do przecenienia

– jego nowa konstrukcja bardzo skuteczcieplo

nie ogranicza straty ciepła, 

a wartość Uf wynosi 1,67 W/m2k.

 

Maksymalne wymiary

  Szerokość Wysokość
biały 6000mm 2500mm
kolor 5000mm 2300mm

SCHEMATY

schematy

 

Nowoczesne rozwiązania.

Najwyższej jakości
sprawdzone materiały.

ATRAKCYJNE CENY